Чи потрібен викуп на весіллі? - Максим Чуб и Сергей Удовенко Максим Чуб и Сергей Удовенко

Чи потрібен викуп на весіллі?

За період, який ми знімаємо весілля нам до цих пір важко зрозуміти для чого потрібен викуп на весіллі, для чого мучити бідного нареченого різними конкурсами і вимагати від нього якихось грошей. У нього і без того багато клопотів.

Якщо заглянути в історію походження, то традиція сучасного викупу народилась в СРСР, коли змішались разом українські, російські, кавказькі, середньоазіатські традиції. І саме в цьому котлі народів і традицій у радянської общини народжувались такі звичаї як викуп нареченої.

Дивлячись на українську історію, викуп був дещо інакшим і молодому не потрібно було робити якісь безглузді речі, щоб дістатись до молодої. В той час людей можна було б зрозуміти, бо тоді до весілля молодята зазвичай жили окремо.

Зараз же ситуація кардинально змінилась. Пари часто живуть декілька років разом і тільки потім роблять весілля. Тому, як на мене, суть викупу просто втрачає сенс і своє значення. Судячи з власного досвіду можу згадати тільки один креативний і веселий викуп, всі ж інші проходили по приблизно однаковому сценарію в під’їзді або біля нього.

Що поганого в сучасному викупі нареченої?

  1. В під’їзді, навіть в чистому це ніколи не виглядає красиво. Місця мало, світло погане, всі гості не поміщаються у вузькому проході. Як висновок виходить, що викуп якби проводиться для того, щоб розвеселити гостей, а насправді гості його не бачать та і підніматись на підборах на 6-й поверх не дуже зручно;
  2. Багато тратиться часу на підготовку (година у добре спланованому весільному дні це багато);
  3. Нервів на підготовку тратиться ще більше;
  4. Ну і в концепцію економії варіант з викупом ніяк не вписується (плакати, час весільного кортежу, алкоголь, їжа і т.д.).

Випадок із життя.

Одного разу був такий випадок на весіллі. Наречений заходить разом з друзями в під’їзд, бачить подруг нареченої вже готових починати проводити конкурси, зупиняється і говорить: «я же просил Таню, чтобы вот этого не было, передайте Юле, что я жду её в машине». Повертається і йде в машину. Як не дивно, весілля було не дешевим. Все минулось за келихом шампанського, але сам ранок був змарнований.

Альтернатива

Нам здається, що за гроші, витрачені на викуп краще зняти красивий номер в готелі і спокійно в ньому зібратись, без зайвих проблем і родичів. В такому разі з’являється більше часу на зйомку ранку молодят і отриманні чудових кадрів.

Поделиться: